Зв'язок з нами

Кому підходить методологія Ощадливого виробництва

Починалося все з промисловості. Але час йде, підходи та інструменти Lean показують свою ефективність і в інших сферах. Вже є Lean-лікарні, Lean-адміністрації. Більш того, один з найбільших банків Росії взяв на озброєння Lean і освоює її.

Але при цьому не треба перебільшувати його можливості. Для ряду підприємств (не важливо, з якої сфери) може і не знадобитися весь арсенал інструментів Lean.

Використовується Lean і в ІТ. І ось яка цікава хронологія. У 1988 Джон Крафчік публікує статтю, де розповідає про Lean. У 1992 ця стаття потрапляє в руки програмістам - і вони розуміють, що сама філософія і деякі інструменти Lean дуже застосовні в їх сфері. Проходить майже 10 років - і з'являється Маніфест Agile (методології гнучкої розробки програмного забезпечення). У ньому 12 базових принципів. Увага! Майже половина з них практично повністю повторюють принципи Lean. Думаю, це не випадковість: просто автори Маніфесту реально оцінили ефективність Lean.


Висновок. Думаю, що успіхи в ІТ-сфері викликані в тому числі і тим, що менеджмент успішних «айтішників» своєчасно перейшов на рейки Lean і засвоїв її принципи.

11 Травня 2018